Dyshonte se virusi ishte mashtrim/ I riu humb jetĂ«n pasi infektohet qĂ«llimisht nĂ« ‘Covid-party’

Dyshonte se virusi ishte mashtrim/ I riu humb jetĂ«n pasi infektohet qĂ«llimisht nĂ« ‘Covid-party’

17:27, 12/07/2020

Pasi mendonte se koronavirusi Ă«shtĂ« mashtrim, njĂ« i ri nĂ« SHBA ka humbur jetĂ«n pasi mori pjesĂ« nĂ« njĂ« nga tĂ« ashtuquajturat “Covid-party”.

Pacienti i cili ishte në të tridhjetat, identiteti i të cilit nuk është bërë publik, u sëmur rëndë dhe më pas humbi jetën në Spitalin Methodist Healthcare në San Antonio, Teksas, raportojnë mediat.

Përpara së të ndërronte jetë, pacienti i kishte thënë infermieres se kishte marrë pjesë në festë.

Organizime të tilla kanë nisur që të mbahen në vende të ndryshme në SHBA, ndërsa njerëzit rrezikojnë jetën për të parë nëse koronavirusi është i vërtetë apo jo.

Këto lloj festash organizohen nga dikush që është diagnostikuar me Covid-19 dhe në to marrin pjesë persona të shëndetshëm për të parë nëse mund ta marrin virusin.

Dr. Jane Appleby, drejtuesja e spitalit ku ai mori kujdes shĂ«ndetĂ«sor tha se fjalĂ«t e fundit tĂ« pacientit ishin: “Mendoj se kam bĂ«rĂ« gabim. Mendova se ishte mashtrim, por nuk Ă«shtĂ«.”

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco