Rezulton pozitiv me COVID-19 ministri i naftës në Venezuelë

Rezulton pozitiv me COVID-19 ministri i naftës në Venezuelë

21:58, 10/07/2020

Ministri venezuelas i naftës Tareck El Aissami ka testuar pozitiv për COVID-19, njoftoi në Twitter të premten, një ditë pasi lideri i partisë socialiste, Diosdado Cabello, rezultoi pozitiv me virusin.

El Aissami, i emëruar në pozitën këtë vit, është paditur në Shtetet e Bashkuara për akuzat e trafikut të drogës që ai i mohon. Ai tha se po fillonte izolimin, raporton Reuters.

"Një betejë e re që unë do të marr përsipër, duke iu përmbajtur Zotit dhe jetës", shkroi El Aissami, i cili është gjithashtu nënkryetari ekonomik i vendit.

Omar Prieto, guvernator i shtetit Zulia perëndimor, gjithashtu ka testuar pozitiv për virusin.

Venezuela ka raportuar deri më tani 8,010 raste të koronavirusit të ri, shumë më pak se fqinjët e tjerë të Amerikës Latine si Brazili, por rastet e saj janë rritur me një ritëm të shpejtë në javët e fundit.

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco