VIDEO/ Momentet e fundit të kryebashkiakut para vetëvrasjes

VIDEO/ Momentet e fundit të kryebashkiakut para vetëvrasjes

11:30, 10/07/2020

Kjo ngjarje ka pushtuar faqet e para të medieve botërore. Kryebashkiaku i një prej qyteteve më të rëndësishme në planet vrau veten. Park Won-soon ishte kryebashkiak i Seulit, kryeqytetit të Koresë së Jugut.

Kjo video tregon momentet e fundit të kryebashkiakut 64-vjeçar përpara se të vrasë veten. Ai është veshur me xhaketë të errët dhe kapele, teksa shkon në vendin ku do vrasë veten.

Gjithçka ndodhi pas akuzave që i bëheshin për ngacmim seksual. Kryebashkiaku la pas një shënim për familjen, ku u kërkon falje. Por ai nuk pranon akuzat për ngacmim seksual që i bëheshin.

“Kërkoj falje për këdo. Falënderoj këdo që ishte me mua gjatë këtij udhëtimi të jetës. Më vjen keq për familjen, të cilës i kam shkaktuar dhimbje”, thuhet në letër.

Një nga sekretaret e tij prej një kohe të gjatë, e kishte akuzuar për ngacmim seksual gjatë punës. Ajo thoshte se ai e kishte përqafuar dhe se i kishte dërguar selfie me të brendshme.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco