Koronavirusi/ Ulen vdekjet dhe rriten lehtë rastet e reja në Itali

Koronavirusi/ Ulen vdekjet dhe rriten lehtë rastet e reja në Itali

17:55, 09/07/2020

Në Itali, që nga fillimi i epidemisë së koronavirusit, të paktën 242,363 persona kanë kontraktuar virusin Sars-CoV-2, ku në 24 orët fundit janë konfirmuar 229 raste të reja.

Deri tani nga numri total i të infektuarve, 34.926 kanë vdekur dhe ditën e sotme janë regjistruar 12 viktima, raporton Corriere Della Sera.

Nga 871 pacientë të shtruar në spital me simptoma, 69 prej tyre janë në kujdes intensiv.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco