Bie numri i viktimave në Itali, asnjë rast Covid-19 në Bergamo

Bie numri i viktimave në Itali, asnjë rast Covid-19 në Bergamo

18:10, 08/07/2020

Ministria e Shëndetësisë në Itali, ka njoftuar se gjatë 24 orëve të fundit janë regjistruar 15 viktima nga koronavirusi, dhe se në total numri i personave që kanë humbur jetën që nga fillimi i pandemisë deri më tani ka shkuar në 34,914 persona.

Po ashtu autoritetet e shëndetësisë raportuan se sot u regjistruan edhe 193  raste të reja pozitiv dhe se numri i të prekurve ka shkuar në 242.9149 pacientë.

Por në Bergamo tashmë nuk raportohet asnjë pacient me koronavirus.

Mediat e huaja shkruajnë se në spitalin ‘Papa Giovani XXIII’ nuk ka më pacientë të infektuar me koronavirus.

Një ditë më parë ishin 30 viktima.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco