COVID-19/ Rriten lehtë infeksionet dhe ulen vdekjet në Itali

COVID-19/ Rriten lehtë infeksionet dhe ulen vdekjet në Itali

18:03, 03/07/2020

Në 24 orët e fundit, që nga fillimi i epidemisë së koronavirusit, të paktën 241,184 persona kanë kontraktuar virusin Sars-CoV-2, ku vetëm 223 raste të reja janë 24 orët e fundit në Itali.

Deri tani kanë vdekur 34.833 persona, duke shënuar 15 viktima në 24 orët e fundit, raportojnë mediat italiane.

Pacientët e shtruar me simptoma janë 956, për herë të dytë të shtruar në spital janë më pak se një mijë, nga të cilët 79 në kujdesin intensiv. 

Buletini për të gjitha rajonet:

Image

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco