Publikohet lista e vendeve, për të cilat nuk do zbatohet karantina kur të kthehen në Angli

Publikohet lista e vendeve, për të cilat nuk do zbatohet karantina kur të kthehen në Angli

16:37, 03/07/2020

Është botuar një listë e plotë e vendeve për të cilat karantina nuk do të zbatohet për njerëzit që kthehen në Angli.

Vende përfshirë Greqinë, Spanjën, Francën dhe Belgjikën janë në listë, e cila hyn në fuqi nga 10 korriku, por Portugalia nuk është, raporton BBC.

Shumica e udhëtarëve në Mbretërinë e Bashkuar aktualisht duhet të izolohen për dy javë.

Rregulli gjithashtu do të mbetet në fuqi në Irlandën Veriore për vizitorët që vijnë nga jashtë Britanisë së Madhe dhe Republikës së Irlandës.

Kufizimet erdhën në fuqi në fillim të qershorit në përpjekje për të ndaluar hyrjen e koronavirusit në vend pasi numri i rasteve po binte.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco