Trafikim i fëmijëve për arsye seksuale/ Arrestohet nga FBI mikesha e Princit Andrew

Trafikim i fëmijëve për arsye seksuale/ Arrestohet nga FBI mikesha e Princit Andrew

17:33, 02/07/2020
A+ Aa A-

Ghislaine Maxwell, ish e dashura e Jeffrey, akuzohet për blerjen e vajzave të reja për të, gjatë ditës së sotme është arrestuar në New Hampshire me akuzën e trafikimit të fëmijëve për arsye seksuale.

FBI e arrestoi atë të enjten në mëngjes dhe ajo do të paraqitet më vonë në një gjykatë federale, raporton Dailymail.

Një juri e madhe ktheu një aktakuzë prej gjashtë akuzash kundër saj, e cila e akuzon atë për tërheqjen e vajzave të mitur për të udhëtuar për seks dhe për gënjeshtrat ndaj hetuesve gjatë pyetjeve më vonë.

Akuzat datojnë në 1994 dhe përfshijnë tre viktima pa emër, më i riu prej të cilëve ishte 14 vjeç.

Është e paqartë se ku kanë ndodhur të gjitha incidentet, por aktakuza u referohet atyre që kanë ndodhur në 'rezidencat' e Epsteinit, ku ai kishte shumë të tilla në të gjithë botën.

Akuzat janë: komplot për të tërhequr të miturit për të udhëtuar dhe për t'u përfshirë në akte seksuale të paligjshme, Tërheqja e një të mituri për të udhëtuar dhe për tu përfshirë në akte seksuale të paligjshme, komplot për të transportuar të mitur me qëllim të përfshirjes në veprimtari seksuale kriminale, Transport i një të mituri me qëllim të të përfshihen në veprimtari kriminale seksuale dhe dy akuza të shkatërrimit të provave.

Nëse dënohet, ajo mund të përballet me burgim të përjetshëm me akuzën më të rëndë - transportimin e një të mituri me qëllim për t'u përfshirë në veprimtari kriminale seksuale - e cila mbanë një dënim minimal 10 vjet.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco