Goditi me thikë një polic, arrestohet i shumëkërkuari në Hong-Kong, po arratisej drejt Londrës

Goditi me thikë një polic, arrestohet i shumëkërkuari në Hong-Kong, po arratisej drejt Londrës

12:23, 02/07/2020
A+ Aa A-

Arrestohet protestuesi në Hong-Kong i cili u bë i njohur në faqet më prestigjioze në botë, gjatë protestës kundër ligjit të sigurisë kombëtare të miratuar nga Pekin, goditi me thikë një polic .

Arrestimi i tij u  bë i mundur në aeroportin e Hong-Kongut teksa po hipte në avion për të udhëtuar drejt Britanisë.

Më herët Britania ka paralajmëruar se do të presë mbi 3 milion persona që largohen nga Hong-Kongu dhe do ti pajisë me leje qëndrimi 5-vjecare.

Autori i sulmit u arrestua në bordin e avionit ‘Cathay Pacific’.

Ish-udhëheqësi i Hong Kongut, Leung Chun-ying postoi në Facebook të Mërkurën se një dhuratë prej 500,000 HK (64,513 dollarë) do t'i ofrohej kujtdo që ndihmon për të kapur agresorin.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco