Ministri zelandez i Shëndetësisë jep dorëheqjen pas gafave gjatë pandemisë

Ministri zelandez i Shëndetësisë jep dorëheqjen pas gafave gjatë pandemisë

12:15, 02/07/2020
A+ Aa A-

Ministri i shëndetësisë i Zelandës së Re dha dorëheqjen të enjten pas një serie gafash që bëri gjatë pandemisë së koronavirusit.

David Clark më herët e quajti veten  "idiot" sepse theu kufizimet e vëna në rang kombëtar dhe më pas, javën e kaluar, shkoi e fajësoi një zyrtar të respektuar të Shëndetësisë për bllokimin e kufijve, duke nxitur zemërimin e publikut.

Ndërsa jepte dorëheqjen, ai tha se do të vinte të gjitha energjitë e tij në punë.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco