Sulm në qendrën e rehabilitimit kundër drogës vriten 24 persona.

Sulm në qendrën e rehabilitimit kundër drogës vriten 24 persona.

10:06, 02/07/2020
A+ Aa A-

Një sulm i armatosur në qendrën e rehabilitimit kundër drogës në Meksikë u mori jetën 24 personave, sulmi ndodhi në qytetin qendror Irapuato.

Autoritetet shprehen vendosmërinë e tyre për të ndaluar fuqizimin dhe luftimin e karteleve të drogës që nga lufta e tyre po lënë pas qindra viktima .

Prokurori i Përgjithshëm i  shtetit Guanajuato Carlos Zamarripa tha se ai kishte caktuar një ekip të specializuar për të hetuar vrasjen.

Guanajuato, një nga pikat më të forta të dhunës kriminale në Meksikë, i shkatërruar nga një luftë e midis bandës lokale Santa Rosa de Lima dhe kartelit të fuqishëm Jalisco Neë Generation.

Image

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco