COVID-19/ 24052 të infektuar dhe afro 700 të vdekur gjatë 24 orëve të fundit në Brazil

COVID-19/ 24052 të infektuar dhe afro 700 të vdekur gjatë 24 orëve të fundit në Brazil

12:16, 30/06/2020

Një situatë e rënduar vazhdon prej javësh në Amerikën Latine,pandemia e Covid 19 po përhapet në një shkallë të gjerë, Brazilin është vendi i dytë në botë për numrin më të madh të infektimeve me1368195 persona dhe 58 314 të vdekur.

Ditën e fundit janë raportuar se 24 052 persona janë infektuar dhe 692 janë viktimat.

Presidenti Bolsonaro është identifikuar si fajtori kryesor për situatën katastrofike që po kalon Brazili, masat nuk u morën në kohë dhe karantinimi nuk u zbatua në shtetin Latin.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco