Rrëzohet avioni, vdesin 5 anëtarë të një familje në SHBA

Rrëzohet avioni, vdesin 5 anëtarë të një familje në SHBA

10:26, 07/06/2020

Pesë anëtarë të një familjeje kanë humbur jetën nga rrëzimi i një aeroplani në shtetin e Georgias në SHBA, sipas mediave lokale të shtunën.

Familja ishte nisur për një funeral në shtetin e Indianës me një aeroplan turbohelikë me dy motorë Piper 31T.

Piloti dhe pronari i aeroplanit, Larry Ray Pruitt, gruaja e tij dhe tre fëmijët humbën jetën në këtë askident, sipas zyrtarëve.

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco