72 viktima në 24 orë/ Vijon trendi zbritës në Itali

72 viktima në 24 orë/ Vijon trendi zbritës në Itali

18:03, 06/06/2020

72 viktima nga koronavirusi jnë 24 orët e fundit.

Këto janë të dhënat të publikuara pak më parë nga Mbrojtja Civile Italiane.

Sa i përket rasteve të reja, sot u regjistruan edhe 270 raste të reja pozitiv për një total prej 234 801, ndërsa të shëruarit në 24 orët e fundit arrijnë në 1297.

Në Rajonin e Lombardisë, më i prekuri gjatë pandemisë, janë regjistruar vetëm 27 viktima nga koronavirusi për një total prej 16,249.

Kujtojmë se një ditë më parë Italia regjistronte 85 viktima. 

Është për tu cituar fakti se, në 5 rajone: Campania, Umbria, Calabria, Molise dhe Basilicata nuk kemi asnjë rast të ri. /A.R, Syri.net

Buletini për të gjitha rajonet:

Image

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco