SHBA thotë se dera mbetet e hapur për diplomacinë, në bisedimet me Iranin

SHBA thotë se dera mbetet e hapur për diplomacinë, në bisedimet me Iranin

22:29, 05/06/2020

Dera mbetet e hapur për një negociim më të gjerë me Iranin rreth programit të tij bërthamor dhe çështjeve të tjera, por deri më tani bisedimet kanë qenë të kufizuara në lëshimet e të burgosurve, tha të premten Përfaqësuesi Special i SHBA për Iranin Brian Hook.

"(Presidenti Donald Trump) ka pasur dyert e hapur për diplomaci për shumë vite dhe në të njëjtën kornizë kohore, ai është takuar me (udhëheqësi i Koresë së Veriut) Kim Jong Un tre herë. Kështu që, ne do të donim që regjimi (iranian) të takonte diplomacinë tonë me diplomaci, "u tha ai gazetarëve një ditë pasi Irani liroi shtetasin amerikan Michael White, raporton Reuters.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco