Dielli si terapi kundër COVID-19/ Mjekët spanjoll nxjerrin buzë detit pacientët e infektuar

Dielli si terapi kundër COVID-19/ Mjekët spanjoll nxjerrin buzë detit pacientët e infektuar

23:05, 03/06/2020

Javët e fundit situata është normalizuar në Spanjë, pasi është një nga vendet evropiane më të goditura nga pandemia e koronavirusit.

Gjatë kësaj periudhe, si pjesë e terapisë së pacientëve me Covid-19 është edhe xhiroja në bregdet në Barcelonë.

Stafet mjekësore të Hospital del Mar janë fotografuar duke çuar pacientët në plazh.

Në Spanjë janë konfirmuar deri tani 240 326 raste me koronavirus dhe 27 128 viktima.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco