COVID-19/ 380 mijë viktima e mbi 6 milionë të infektuar në të gjithë botën

COVID-19/ 380 mijë viktima e mbi 6 milionë të infektuar në të gjithë botën

10:21, 03/06/2020

Koronavirusi ka shënuar mbi 380 mijë viktima në gjithë botën. Mbi 25 përqind e tyre janë vetëm në SHBA, vendi me më shumë vdekje.

Britania është në vend të dytë për viktimat nga COVID-19, ndjekur nga një vend tjetër europian si Italia dhe më pas nga Brazili.

Po ashtu janë më pak se 6 milionë e 400 mijë të infektuar, edhe këtu kryeson SHBA ndjekur nga Brazili dhe Rusia. 3 milionë të infektuar janë rikuperuar.

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco