COVID-19/ Rekord i dhimbshëm në Brazil, 1262 të vdekur në 24 orë

COVID-19/ Rekord i dhimbshëm në Brazil, 1262 të vdekur në 24 orë

09:22, 03/06/2020

Ministria e Shëndetsisë ka publikuar sot rastet e reja me Covid19 , rritja e vdekjeve sot ka arritur rekord gjatë 24 orëve të fundit, duke humbur jetën 1 262 persona.

Amerika Latine nuk ka arritur akoma kulmin e kurbës dhe vazhdon të rritet në mënyrë të frikshme  numri me infeksione ,

Presidenti Bolsonaro vazhdon ti qëndrojë vendimeve të tij dukë mos pranuar mbylljen. Në konference për shtyp ai deklaroi “ Jam i të tronditur nga rritja e numrit të vdekjeve , por ky është fati i tyre “.

Deri tani Brazili regjistron rreth 555 383 të prekur dhe  31 199 të vdekur që nga fillimi i pandemisë, karantina nuk do të zbatohet edhe pse gjendja është kritike atje deklarojne autoritetet.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco