VIDEO/Policia gjunjëzohet para protestuesve në nder të Floyd

VIDEO/Policia gjunjëzohet para protestuesve në nder të Floyd

08:18, 03/06/2020

Policia në Karolinën e Veriut ka zbutur situarën e tensionuar gjatë protestave në nder të Geroge Floyd, duke u ulur në gjunjë.
Skena ndodhi në Fayetteville, ku marshuesit u përballën me 60 oficerët e policisë që shprehën mbështetjen e tyre ndaj kauzës për plot 30 sekonda.
Departamenti shkroi për ndodhinë në rrjete sociale: "Policia #FayPD u ul sot në gjunjë për të treguar se ne e kuptojmë dhimbjen e komunitetit tonë dhe shtetit në lidhje me barazinë. Ne duam drejtësi për këdo."
Momenti prekës është kapur në video dhe shfaq protestuesit që surprizohen nga veprimi i oficerëve.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Tags

Komentet

Shto koment

Denonco