Rriten lehtë vdekjet në 24 orë/ Italia raporton të njëjtën kurbë si një ditë më parë

Rriten lehtë vdekjet në 24 orë/ Italia raporton të njëjtën kurbë si një ditë më parë

18:17, 29/05/2020

Në 24 orët e fundit, Italia ka regjistruar 87 viktima dhe 593 raste pozitive me Covid 19.

Dedri tani, numri i përgjithshëm i viktimave ka shkuar në 33,229 ndërsa numri total i të infektuarve në 232,248.

Gjithashtu  janë regjistruar 2,240 persona të shëruar dhe numri i tyre ka shkuar në 152,844.

Deri më sot, në rajonin e Lombardisë numri i viktimave është 16, 012, ku ndërkohë në 24 orëte fundit janë shënuar 38 viktima.

Disa rajone italiane si Basilicata, Calabria, Umbria, Abruzzo, Bolzano nuk kanë regjistruar asnjë rast pozitiv Covid në 24 orët e fundit.

Numri i tamponeve të kryer deri me sot në Itali është 3,755, 279.

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco