Shënohet rritje në infeksionet ditore në Gjermani

Shënohet rritje në infeksionet ditore në Gjermani

07:44, 29/05/2020

Gjermania ka regjistruar 741 të infektuar të rinj me koronavirus gjatë ditës së kaluar, duke e çuar shifrën në total në 180,458 raste.

Numri i vdekjeve të lidhura me Covid-19 u shtua me 39 viktima dhe arriti në 8.450.

Numri i infeksioneve të reja ishte pothuajse dyfish nga sa kishte qenë ditët e fundit, ndërsa vdekjet mbetën afërsisht në të njëjtin nivel.

Si pjesa më e madhe e Evropës, ky shtet aktualisht po lehtëson kufizimet e bllokimit - ndërsa vigjëlon për ndonjë ringjallje të mundshme të virusit.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco