Dhuna policore/ Tjetër VIDEO nga ngjarja që tronditi Amerikën

Dhuna policore/ Tjetër VIDEO nga ngjarja që tronditi Amerikën

19:58, 27/05/2020

Një tjetër video e publikuar në median sociale tregon momentin kur amerikani George Floyd nxirret nga mjeti i tij, përpara se një oficer t’i vendoste gjurin në qafë. Floyd nuk bën rezistencë, teksa i vendosin prangat.

Vendosja e gjurit në qafë solli vdekjen e tij, duke shkaktuar zemërim dhe protesta në SHBA.

Floyd, 46 vjeç, u filmua teksa humbiste ndjenjat në tokë, pasi polici Derek Chauvin i vendosi këmbën në qafë. Burri me ngjyrë akuzohej se kishte përdorur dokumente false.

Babai i dy fëmijëve humbi jetë në spital pak më vonë. Incidenti po hetohet nga FBI.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

shqipe27/05/2020 20:36

Is this shocking criminal video seen by the Ambassador and members of the USA Embassy in Albania? Do they have right to speak in front of the Albanian people about justice or justice reforms?This is a joke! This types of Crimes happen regularly in USA! I will never go to America. Ambassador and officials of American embassy in Albania, can you leave Albanian people alone in our life please? We don't want and we don't need your advise at all in any aspect of life. You don't have right to speak to us on the name of justice and on the name of Albanian people. Komenti ne Shqip A eshte pare kjo vidio kriminale shokuese nga Ambasadorja dhe stafi i Ambasades Amerikane ne Shqiperi? A kane ata te drejte te flasin para shqiptareve per drejtesine dhe reformen ne drejtesi? Kjo eshte tallje qe i behet popullit Shqiptar. Ky lloj krimi ndodh shum shpesh ne Amerike. Une, kurre nuk do shkoj ne Amerike. Abasador dhe zyrtar te Ambasades Amerikane ne Shqiperi ju lutem lereni populli Shqiptar ne pune te vet. Ne nuk duam dhe nuk kemi nevoje per ndihmen tuaj ne asnje aspekt te jetes tone. Juve nuk keni te drejte te na flisni ne ne emer te drejtesise dhe ne emer te popullit Shqiptar.

Shto koment

Denonco