Gjermani, 42 të vdekur nga koronavirusi së fundmi, në total 8,216 viktima

Gjermani, 42 të vdekur nga koronavirusi së fundmi, në total 8,216 viktima

07:49, 23/05/2020

Berlin -  Numri i rasteve të konfirmuara me koronavirusit në Gjermani u rrit me 638 persona dhe arriti në 177.850 në total, siç treguan të shtunën të dhënat nga Instituti Robert Koch (RKI) për sëmundjet infektive.

Numri i vdekjeve të raportuara u shtua me 42 dhe shkoi në total në 8 216, tregoi raporti.

Në foto: Njerëzit kalojnë një urë mbi lumin Rhine, ndërkohë që përhapja e sëmundjes së koronavirusit vazhdon. në qendër të qytetit të Këlnit, Gjermani, 21 maj 2020.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco