Shuhet princi gjerman, bosi i restoranteve vdes në aksident

Shuhet princi gjerman, bosi i restoranteve vdes në aksident

08:59, 20/05/2020

NjĂ« princ gjerman ka gjetur vdekjen tĂ« dielĂ«n kur motori i tij Ducati u pĂ«rplas me barrierat e njĂ« autostrade nĂ« Bavari. Princi Otto i qytetit tĂ« Hesse, vdiq pas humbjes sĂ« kontrollit tĂ« motoçikletĂ«s sĂ« tij prej €20,000 dhe pĂ«rplasjes me barrierat pranĂ« liqenit tĂ« Constance.

Biznesmeni 55-vjeçar zotëronte disa restorante McDonald në jug të Gjermanisë dhe vinte nga një linjë e gjatë dinastish mbretërore, e lidhur me sunduesit e Prusisë e madje dhe te familjes mbretërore britanike.

Një zëdhënës i policisë tha se aksidenti mund të jetë shkaktuar nga shpejtësia e madhe. Në vitin 2010, princit i ishin hequr shtatë pikë nga patenta dhe ishte ndaluar të drejtonte për nëntë muaj, pas tejkalimit të shpejtësisë me makinë në Munich.

Ai kishte arritur t’i shpĂ«tonte akuzave kriminale duke paguar gjobĂ« €3,600. Otto ishte anĂ«tar i familjes Hesse-Philippsthal, dinasti qĂ« daton prej shekullit tĂ« 17-tĂ«. Familja e tij Ă«shtĂ« e lidhur me Frederick William III tĂ« PrusisĂ«, i cili ka qenĂ« lider i rĂ«ndĂ«sishĂ«m gjatĂ« LuftĂ«rave tĂ« Napoleonit. Duke i bĂ«rĂ« homazh nĂ« Facebook, punonjĂ«sit e restoranteve tĂ« tij e pĂ«rshkruanin si “shefi mĂ« i mirĂ« nĂ« botĂ«â€.

Image

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco