Një anëtar i ekuipazhit në anijen spital ka rezultuar pozitiv me koronavirus

Një anëtar i ekuipazhit në anijen spital ka rezultuar pozitiv me koronavirus

09:03, 09/04/2020

Një anëtar i ekuipazhit në anijen Mercy Hospital, i cili është vendosur në Los Angeles për të dhënë ndihmë mjekësore gjatë pandemisë, ka testuar pozitiv me koronavirus.

Ai aktualisht është i izoluar në anije dhe së shpejti do të transferohet në një strukturë izolimi jashtë anijes, në monitorim për simptoma të rënda.

“Kjo nuk do ndikojnë në misionin e anijes që ka pacientët me koronavirus. Ata do vazhdojnë të mbrojnë shëndetin dhe sigurinë e pacientëve dhe anëtarëve të ekuipazhit në bord”, shprehet një anëtare e marinës amerikane Andrew Bertucci.

Që nga e mërkura në mëngjes, Mercy USNS ka trajtuar 28 pacientë me 11 shtretër të zënë aktualisht.

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco