Infektimet nga koronavirusi në Japoni arrijnë të paktën në 5,000 raste

Infektimet nga koronavirusi në Japoni arrijnë të paktën në 5,000 raste

08:16, 09/04/2020

Numri i përgjithshëm i infeksioneve me koronavirus në Japoni arriti në 5,002 të enjten, tha televizioni publik NHK, duke mos treguar shenja të ngadalësimit përkundër masave të Japonisë këtë javë për të imponuar një gjendje të jashtëzakonshme në Tokio dhe gjashtë zona të tjera.

Rastet e reja u raportuan në pothuajse të gjitha pjesët e Japonisë dhe përfshinin të paktën edhe pesë oficerë policie në Fujisawa, një qytet në jug të Tokios, tha agjensia e lajmeve Kyodo.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco