541 vdekje në 24 orë/ Ulet numri i viktimave nga koronavirusi në Francë

541 vdekje në 24 orë/ Ulet numri i viktimave nga koronavirusi në Francë

20:03, 08/04/2020

Franca ka regjistruar 541 viktima nga koronavirusi gjatë 24 orëve të fundit. Deri tani numri i përgjithshëm i të vdekurve tashmë ka shkuar në 10,869.  

Ndërkohë numri i të infektuarve ka arritur në 112,950 dhe 21,254 është numri i pacientëve të shëruar.  

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco