Jo vetëm COVID-19, Italia nuk gjen qetësi, shembet ura gjigante

Jo vetëm COVID-19, Italia nuk gjen qetësi, shembet ura gjigante

13:22, 08/04/2020

Italia që numëron numrin më të madh të viktimave në botë nga COVID-19, assesi të këndellet pavarësisht përpjekjeve të shumta të autoriteteve që po luftojnë me pandeminë që ka pushtuar botën.

E përveç kësaj, autoriteteve lokale në Aula mes Firence dhe Genoas u ka dalë punë me një problem tjetër – një urë gjigante është shembur sa hapë e mbyll sytë.

Si pasojë e kësaj, shoferi i një kamioni që ishte mbi urë është lënduar, ka bërë të ditur zëdhënësi i zjarrfikësve. Ndërkaq e tërë ura është shembur rreth orës 10:30 në Aula që lidh Firence me Genoan.

Ekipet e zjarrfikësve menjëherë kanë dalë në vend të ngjarjes, kurse deri më tani nuk raportohet për viktima, e shoferi i kamionit që është lënduar sipas mjekëve është në gjendje stabile.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

cak09/04/2020 10:19

Lavdi Zotit, çdo e keqe e ka një të mirë. Mendoni se po të mos i kishte mbyllur qeveria italiane qytetarët e Genovas e Firences në karantinë prej covidit, se sa makina do të ishin bërë përshesh mbi këtë urë.

Shto koment

Denonco