Gjunjëzohet Franca/ Mbi 1400 viktima në 48 orë

Gjunjëzohet Franca/ Mbi 1400 viktima në 48 orë

20:46, 07/04/2020

Këtë të martë, Franca shënoi një ditë tragjike si pasojë e pandemisë së COVID-19.  

Gjatë 48 orëve të fundit janë raportuar 1,427 viktima ku gjithsej janë shënuar 10,328 të vdekur dhe janë infektuar mbi 100 mijë persona.  

Nga të dhënat e raportuar, 7 091 viktima në Francë kanë ndërruar jetë në spitale ndërsa mbi 3000 të tjerë nuk kanë marrë dot ndihmë atje, por në qëndra të krijuara për të përballuar luftën ndaj koronavirusit.  

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco