Lufta me Covid-19, rëndohet bilanci në SHBA: 9,648 viktima dhe 337 mijë të infektuar

Lufta me Covid-19, rëndohet bilanci në SHBA: 9,648 viktima dhe 337 mijë të infektuar

14:16, 06/04/2020

SHBA vazhdon të përballet me shifra gjithmonë e në rritje të Covid-19.

Sipas statistikave Universitetit Johns Hopkins në Shtetet e Bashkuara numri i viktimave ka shkuar rreth 10 mijë, konkretisht 9,648.

Ndërkohë SHBA mbetet vendi i parë përsa i përket rasteve të konfirmuara dhe deri më tani janë 337,646 të infektuar.

Rastet me Covid-19 raportohen në të gjithë SHBA-anë si dhe të gjitha rastet e riatdhesuara.

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco