Mbrojtja nga Covid-19/ Për ata që nuk kanë maska, mjeku italian ka një sygjerim

Mbrojtja nga Covid-19/ Për ata që nuk kanë maska, mjeku italian ka një sygjerim

13:53, 06/04/2020

Piero Abbruzzese, mjek i kirurgjise kardiake të Torinos dhe mjeku i urgjencës thotë se një pampers për fëmijët mund të përdoret edhe si maske për të parandaluar koronavirusin.

'Ata nuk janë të çertifikuar nga askush, por konceptualisht janë maska të shkëlqyera dhe kushtojnë pak.

Me këto maska mund të marrësh frymë shumë mirë, nuk ka asnjë provë shkencore sepse nuk janë testuar, por për mendimin tim, për ata që nuk kanë, ato mund të jenë të dobishme', shpjegon Abbruzzese.

Image

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco