Italia regjistron ditën me më pak vdekje që prej 19 Marsit

Italia regjistron ditën me më pak vdekje që prej 19 Marsit

21:44, 05/04/2020

Nga Italia erdhi një tjetër lajm i mirë ditën e sotme. Ndonëse numri i viktimave vazhdon të jetë i lartë, 525 në 24 orët e fundit, kjo mund të quhet lajm i mirë pasi kishte më shumë se dy javë që nuk kishte më pak se 600 viktima në 24 orë.

Duhet të kthehemi pas në kohë, më datë 19 mars për të gjetur datën e fundit kur Italia ka patur më pak se 600 viktima, më konkretisht 427. Ndërsa data me numrin më të lartë të vdekjeve deri tani ka qenë 27 marsi me plot 969 viktima në 24 orë.

Furthermore, the number of people in intensive care (3,977), fell by 17 since Friday, and the number of cases rose to 128,948 from yesterday's 124,632, a lower increase than the day before.

Për më tepër që sot u regjistrua edhe numri më i vogël i pacientëve në terapi intensive, 3977, 17 më pak se një ditë më parë.

Aktualisht, Italia numëron 128,948 të infektuar dhe 15,587 viktima si pasojë e pandemisë COVID-19. /A.R, Syri.net

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco