VIDEO-FOTO/ Funerali i vetmuar i 13-vjeçarit! Nëna dhe 6 motrat e ndoqën nga interneti sepse...

VIDEO-FOTO/ Funerali i vetmuar i 13-vjeçarit! Nëna dhe 6 motrat e ndoqën nga interneti sepse...

20:31, 03/04/2020

Viktima më e re e koronavirusit në Britaninë e Madhe u varros gjatë ditës së sotme nga të afërmit që mbanin rrobat mbrojtëse, maska dhe doreza.  

Nëna e tij dhe gjashtë motrat e vëzhguan funeralin në internet sepse ato duhet të qëndrojnë në izolim në shtëpi, raporton Dailymail  

13-vjeçari Ismail Mohamed Abdulwahab, nga Brixton, në jug të Londrës, vdiq i vetëm në Spitalin e King's College në orët e para të së hënës.  

Sot në skena marramendëse në Kopshtet e Përjetshme Ground varrosje muslimane në Chislehurst, zi për të përfshirë xhaxhallarët dhe kushërinjtë, duke veshur edhe veshje mbrojtëse, duke vendosur dy metra për të respektuar rregullat e distancës sociale gjatë lutjeve dhe duke vëzhguar në heshtje ndërsa arkivoli i tij ishte ulur në tokë.  

Ndërsa më shumë se 60% e britanikëve të sëmurë rëndë nga koronavirusët janë mbi 60 vjeç, ekziston një numër tragjik dhe në rritje i të rinjve të marrë nga sëmundja vdekjeprurëse.  

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco