Mbi 1 milion të prekur dhe mbi 50 mijë viktima/ COVID-19 gjunjëzon botën

Mbi 1 milion të prekur dhe mbi 50 mijë viktima/ COVID-19 gjunjëzon botën

20:01, 02/04/2020

Numri i personave të infektuar me COVID-19 ka kaluar shifrën e 1 milionëve.

Sa i përket viktimave, deri tani rezultojnë mbi 51 mijë persona.

Të shëruarit nga ana tjetër janë mbi 210 mijë persona.

Image

Shtetet më të prekura janë SHBA, Italia, Spanja, Gjermania dhe Kina, ndërsa si kontinent, Europa duket më e goditura nga pandemia. 

Image

Sa i përket vendit tonë, deri tani Shqipëria numëron 277 të prekur dhe 16 viktima.

Shifrat në kohë reale:

https://www.worldometers.info/coronavirus/

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco