Tjetër zyrtar i lartë rezulton pozitiv me Covid-19/ Kryetari i Parlamentit iranian futet në karantinë

Tjetër zyrtar i lartë rezulton pozitiv me Covid-19/ Kryetari i Parlamentit iranian futet në karantinë

19:32, 02/04/2020

Gjatë ditës së sotme, një tjetër zyrtar I lartë iranian ka rezultuar pozitiv me koronavirus.   

Kryetari i Parlamentit të Iranit, Ali Larijani, ka rezultuar pozitiv në testin për koronavirusin e ri (COVID-19).  

Sipas njoftimit të Zyrës për Kulturën dhe Marrëdhënien me Publikun e Parlamentit të Iranit, tha se Kryetari i Parlamentit të Iranit, Ali Larijani, ka rezultuar pozitiv në testin për koronavirusin e ri dhe është vendosur në karantinë, si dhe ka filluar të trajtohet.  

Irani është ndër vendet më të prekura në botë nga koronavirusi.  

Deri më tani janë shënuar 3.160 viktima dhe 50,468 raste me COVID-19.  

 

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco