66 viktima në 24 orë/ Gjermania konfirmon 997 të vdekur dhe mbi 81 mijë të infektuar nga koronavirusi

66 viktima në 24 orë/ Gjermania konfirmon 997 të vdekur dhe mbi 81 mijë të infektuar nga koronavirusi

19:25, 02/04/2020

Në shtetin gjerman, në 24 orët e fundit janë shënuar 66 viktima dhe në total regjistrohen 997 të vdekur nga virusi vdekjeprurës.  

Gjithashtu deri më tani janë regjistruar 81 728 persona të infektuar me koronavirus., ku brenda një dite janë regjistruar të infektuar me virusin vdekjeprurës 3747 persona.  

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco