449 viktima në 24 orë/ Franca konfirmon mbi 3500 vdekje dhe mbi 52 mijë të infektuar

449 viktima në 24 orë/ Franca konfirmon mbi 3500 vdekje dhe mbi 52 mijë të infektuar

21:20, 31/03/2020

Ashtu si Britania edhe Franca ka shënuar një rekord sa i përket numrit të viktimave në 24 orët e fundit.  

Janë raportuar 449 viktima së fundi, teksa frencezët numërojnë 3523 viktima kurse numri i rasteve po në 24 orët e fundit është rritur me 17% duke e rritur totalin në 52128 të infektuar.  

Ndërkohë Franca mban vendin e gjashtë në botë sa i përket të infektuarve kurse nr. i viktimave ja ka kaluar edhe Kinës.  

Teksa masa janë marrë në sistemin shëndetësor teksa nga 5 mijë shtretër fillimisht për pacientët numri është rritur në 10 mijë dhe pritet të shkojnë në 14 mijë e 500, gjithmonë për terapi intensive.  

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco