‘E Diela e lotëve’, Papa: Njerëz që qajnë, prindër që s’kanë mundësi t’i japin fëmijëve për të ngrënë

‘E Diela e lotëve’, Papa: Njerëz që qajnë, prindër që s’kanë mundësi t’i japin fëmijëve për të ngrënë

09:42, 29/03/2020
A+ Aa A-

“E Diela e lotëve”. Kështu tha Papa Françesku, në meshën që po transmetohej në Santa Marta. Ati i Shenjtë pohoi se kjo e diel po jetohej nga të gjithë në mes të urgjencës për shkak të situatës me koronavirusin.

“Unë mendoj për kaq shumë njerëz që qajnë, të izoluar, në karantinë, të moshuar vetëm, të shtruar në spital, njerëz në terapi intensive, prindër që shohin se nuk ka rrogë dhe nuk kanë mundësi që t’i japin fëmijëve për të ngrënë”, tha Papa në fjalimin e tij.

Kujtojmë se dy ditë më parë Papa Françesku mbajti një lutje speciale në sheshin e zbrazët të Shën Pjetrit duke i kërkuar Zotit përfundimin e pandemisë së koronavirusit.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco