‘Nuk do lëmë askënd vetëm’/ Qeveria italiane lëvron 400 mln euro për emergjencë ushqimore

‘Nuk do lëmë askënd vetëm’/ Qeveria italiane lëvron 400 mln euro për emergjencë ushqimore

20:03, 28/03/2020

Gjatë ditës së sotme, Kryeministri i Italisë, Giuseppe Conte ka lëvruar fondin prej 400 milionë euro për komunat, duke i ardhur në ndihmë familjeve në nevojë.  

"Nuk do lëmë askënd vetëm  dhe do ndihmojmë ata që kanë nevojë në këtë moment" është shprehur Conte.  

Sipas të  dhënave, 400 milionë eurot e lëvruar nga qeveria italine do të jenë vetëm për emergjence ushqimore.  

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco