VIDEO/ Brenda mega-spitalit të parë të koronavirusit në Britani! Qindra kubikë të ngritur në ExCeL Center

VIDEO/ Brenda mega-spitalit të parë të koronavirusit në Britani! Qindra kubikë të ngritur në ExCeL Center

17:50, 28/03/2020

Imazhe të pabesueshme vijnë nga brenda Qendrës ExCeL, që tregojnë punë ndërtimore për shndërrimin e qendrës së ekspozitës në spitalin e urgjencës së koronavirusit në Londër.  

Qendra London ExCeL është duke krijuar mijëra shtretër të rinj për të sëmurët me COVID-19, të kompletuara me oksigjen, ventilatorë dhe pajisje të tjera kryesore në betejën kundër virusit vdekjeprurës, duke krijuar një 4000 shtretër mbresëlënëse, raporton Dailymail.  

Shefi ekzekutiv i NHS në Angli Sir Simon Stevens thotë se 33,000 shtretër tani janë në dispozicion për pacientët COVID-19.  

Pak më pak se 4,000 njerëz në Londër janë infektuar nga virusi, sipas shifrave të fundit të qeverisë. Të paktën 180 njerëz në qytet kanë vdekur.  

 

 

 

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco