VIDEO/ ‘Nuk dimë ku t’i çojmë viktimat’, deputeti italian nuk i mban dot lotët në parlament

VIDEO/ ‘Nuk dimë ku t’i çojmë viktimat’, deputeti italian nuk i mban dot lotët në parlament

09:46, 27/03/2020

Deputeti Italian Daniele Belotti teksa fliste në parlament për numrin e viktimave si pasojë e Koronavirusit dhe situatën e rënduar në Itali, nuk i ka mbajtur dot lotët.

Ai është shprehur se mbështetja e qytetarëve në këto ditë ka qenë shumë e madhe, edhe pse ditë pas dite njerëzit po humbasin gjyshërit e tyre.

“Ne nuk e dimë ku të çojmë viktimat dhe ku të trajtojmë të sëmurët por njerëzit e Bergamos nuk dinë të qëndrojnë duarkryq.

Qindra vullnetarë janë duke vendosur një spital fushor, qytetarët kanë dhuruar miliona euro, kryetarët e bashkive dhe këshilltarët janë në rradhën e parë duke ndihmuar.

Faleminderit të gjithëve sepse ne kurrë do ndalemi! Ne po humbasim gjyshërit tanë”, është shprehur ai teksa fjalimi i tij është ndërprerë nga emocionet dhe lotët.

Kujtojmë se situata në Itali paraqitet vërtetë e rëndë, me numrin më të madh të viktimave në mbarë botën.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco