Kuzhinieri prodhon 'Coronaburger': Nëse keni frikë nga diçka, ju duhet ta hani atë

Kuzhinieri prodhon 'Coronaburger': Nëse keni frikë nga diçka, ju duhet ta hani atë

18:57, 26/03/2020

Duke qeshur përballë pandemisë globale, Chef Hoang Tung dhe ekipi i tij tani i kalojnë ditët e tyre duke formuar dhjetëra hamburger jeshil të kompletuar me pak “kurora” të bëra nga brumi, për tu ngjasuar me imazhet mikroskopike të virusit.  

 "Ne kemi këtë shaka që, nëse keni frikë nga diçka, ju duhet ta hani atë," tha Tung, I cili e ka dyqanin në qendër të qytetit Hanoi, raporton Reuters.  

"Kjo është arsyeja pse koronavirusi nuk është më i frikshëm pasi të hani një ‘Coronaburger’ në formën e vetë virusit.  

Kjo mënyrë e të menduarit, përhapet gëzim për të tjerët gjatë kësaj pandemie," tha Tung.  

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco