FOTO-VIDEO/ Frika nga COVID-19, India rreh në publik njerëzit që thyejnë karantinën

FOTO-VIDEO/ Frika nga COVID-19, India rreh në publik njerëzit që thyejnë karantinën

16:45, 26/03/2020

India, shteti gjigand me afro 1,4 miliardë banorë regjistron deri tani 719 raste me COVID-19 dhe 16 viktima, ndërsa masat nga qeveria janë tejet të ashpra për këdo që shkel karantinën.

Siç shihet në pamjet e mëposhtme, policia indiane ka përdorur dhunën fizike në publik për këdo që nuk respekton rregullat e vetizolimit.

India i trembet një përhapjeje në masë të pandemisë, çka mund të rezultonte fatale për një vend që marrëdhëniet me higjenën personale nuk i ka aspak të mira.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco