SHBA e shpall Maduron në kërkim për trafik droge

SHBA e shpall Maduron në kërkim për trafik droge

16:40, 26/03/2020

Departamenti i Drejtësisë i SHBA ka publikuar sot akuza penale për trafik droge në adresë të presidentit të Venezuelës Nicolas Maduro.  

Departamenti i Shtetit po ofron një shpërblim prej 15 milion dollarësh për kapjen e Maduros, raprorton FoxNews.  

Aktakuza ndaj një presidenti shteti në detyrë është jashtëzakonisht e pazakontë dhe është e detyruar të krijojë tensione midis Uashingtonit dhe Karakasit.

Në minutat dhe orët në vazhdim priten informacione më të detajuara. 

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Daj Jakun26/03/2020 20:48

Po Edvinin për kur e ka lënë?

Shqiptari26/03/2020 17:21

PO STARAPI I SURRELIT!???? PSE NUK ARRESTOHET PER FAVORIZIM TRAFIKU DROGE? E GJITHE EVROPA E QUAN SHQIPERINE VEND PRODHUES I HASHASHIT DHE QENDER OPERACIONALE E TRAFIKUT NDERKOMBETAR TE DROGAVE TE FORTA! MADURO NUK ESHTE ASGJE PERPARA SATRAPIT TE SURRELIT! A KA DALLIM MIDIS MADUROS DHE SATRAPIT TE SURRELIT???? PSE MERRENI ME DIKTATORET E BOTES DHE HARRONI DIKTATORIN TUAJ MODERN?

Shto koment

Denonco