Wuhan, fluturimet tregtare rifillojnë nga 8 prilli

Wuhan, fluturimet tregtare rifillojnë nga 8 prilli

10:45, 26/03/2020

Fluturimet komerciale do të rifillojnë pjesërisht në Wuhan duke filluar nga 8 prilli. Plani përjashton fluturimet ndërkombëtare dhe fluturimet midis Wuhan-it dhe Pekinit, njoftoi CRI.

Provinca Hubei gjithashtu po përgatitet të rifillojë fluturimet vendase dhe ndërkombëtare të aeroplanëve të mallrave.

Ndërkohë, trenat do të fillojnë të mbërrijnë në 17 stacionet e trenit të Wuhan-it që nga e shtuna, ndërsa nisjet nga Wuhan-i do të rinisin më 8 prill.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco