FOTO nga hapsira/ Bota pas koronavirusit është e paralizuar

FOTO nga hapsira/ Bota pas koronavirusit është e paralizuar

23:16, 25/03/2020

Armiku më I madh që po lufton një botë mbarë është koronavirusi I cili ka izoluar miliona persona në shtëpi, ka boshatisur rrugë, parqe, institucione publike apo private si edhe rrjedhën e jetës.  

Në mes të panikut të shkaktuar nga virusi korona, shumë shtete kanë zgjedhur të mbyllin kufijtë e tyre.  

Disa thonë që “toka po merr frymë”, por në të vërtetë, në këto momente “bota po vuan për njerëz”.  

Numri i të infektuarve dhe viktimave po shtohet dita ditës. Evropa është kthyer në vatrën kryesore të koronavirusit dhe kjo e keqe nuk dihet kur do të marrë fund.  

Fotot e mara nga satelitët, tregojnë si ka ndryshuar bota para dhe pas koronavirusit, vërtet prekëse kur vëren që kjo epidemi ka paralizuar gjithçka. 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco