Ulet numri i vdekjeve nga koronavirusi/ Britania raporton 28 vdekje në 24 orë

Ulet numri i vdekjeve nga koronavirusi/ Britania raporton 28 vdekje në 24 orë

22:55, 25/03/2020

Të mërkurën, 28 njerëz të tjerë kanë vdekur në Britani pasi rezultuan pozitiv me koronavirus, duke e çuar numrin e përgjithshëm të vdekjeve në 414, tha shërbimi shëndetësor i vendit.  

Vdekjet më të fundit ishin të moshës midis 47 dhe 93 vjeç dhe të gjithë, përveç një 47-vjeçari, kishin probleme të rënda shëndetësore, tha Shërbimi Kombëtar i Shëndetit Brtanik në një deklaratë, raporton Reuters.  

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco