Vazhdon rënia në Itali/ Më pak viktima dhe të infektuar se një ditë më parë

Vazhdon rënia në Itali/ Më pak viktima dhe të infektuar se një ditë më parë

18:14, 23/03/2020

Vazhdon të ulet numri i viktimave të regjistruara brenda 24 orëve në Itali.

Sot u raportua se janë regjistruar 602 të vdekur. Një ditë më parë ishin 651 të vdekur.

Kurse para dy ditësh u shënua rekordi me 793 të vdekur.

Edhe numri i infeksioneve të reja ka rënë. Sot janë regjistruar 3780 raste, kurse dje ishin 3957.

Sa i përket të shëruarve, në 24 orët e fundit janë regjistruar plot 408 raste duke e çuar numrin total të të 7432. 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Nuri23/03/2020 19:06

Lajme te mira dhenshi sa me shume

Shto koment

Denonco