Presidenti i Lombardisë: Koronavirusi, sëmundje jo e rëndë, por shumë ngjitëse

Presidenti i Lombardisë: Koronavirusi, sëmundje jo e rëndë, por shumë ngjitëse

11:41, 27/02/2020

Presidenti i rajonit të Lombardisë në Itali, Attilio Fontana ka lëshuar sot një mesazh për të gjithë qytetarët.

Duke treguar se një nga anëtarët e stafit të tij ishte zbuluar se ishte me koronavirusi, dhe pas analizave pjesa tjetër e stafit nuk ka pasur probleme.

Fontana me anë të një video është shprehur se janë të detyruar që të rrinë në karantinë.

Ai ka treguar se sëmundja nuk është e rëndë, por është shumë ngjitëse.

‘Nuk është një sëmundje e rëndë, por është problematike për shkak se shpërndahet në mënyrë të rrufeshme’, ka thënë Fonanta gjatë një deklarate të lëshuar për RTL dhe të publikuar në faqen e tij në Facebook.

Që prej ditës së djeshme ai është në vetizolim.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco