Frika nga koronavirusi/ Porti meksikan revokon lejen e lundrimit për anijen MSC Meraviglia

Frika nga koronavirusi/ Porti meksikan revokon lejen e lundrimit për anijen MSC Meraviglia

22:04, 26/02/2020

Të mërkurën, autoritetet portuale meksikane revokuan lejen e lundrimit për anijen MSC Meraviglia të ndalojë në ishullin Cozumel, për shkak të frikës së koronavirusit, tha një zyrtar porti, pasi autoritetet Xhamajkane dhe Grand Cayman thanë që nuk mund të ndalet.

Operatori i anijeve MSC Cruises tha se të dhënat mjekësore të MSC Meraviglia tregojnë "një rast të vetëm të gripit të zakonshëm sezonal" nga një pasagjer i cili nuk udhëtonte në ndonjë zonë të prekur nga shpërthimi i koronavirusit, raporton Reuters.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco